Polecane firmy: Szybkiedomy.pl

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Mecz Agroplon Głuszyna - Małapanew Ozimek (IV liga opolska)

Data wydarzenia: 
14.09.2019 - 18:00

14 września na ośmiu stadionach rozegrane zostaną mecze 6 kolejki IV ligi opolskiej.

Jedną z aren, na których rywalizować będą piłkarze będzie Stadion Sportowy w Namysłowie.

Drużyna gospodarzy - Agroplon Głuszyna podejmować będzie zespół Małejpanwi Ozimek.

Początek spotkania o godzinie 16:00.

Pięć dotychczas rozegranych spotkań stworzyło już pewien ogląd na tegoroczne rozgrywki. Na czele tabeli znajdują się dwa zespoły, które nie straciły jeszcze ani jednego punktu. Są to Polonia Nysa oraz Agroplon Głuszyna. Kontakt z liderującą dwójką ma tracące do nich dwa punkty Porawie Większyce, czwarty MKS Gogolim ma już stratę punktów pięciu.

Na drugim biegunie tabeli znajdują się drużyny, dla których początek sezonu przyniósł tragiczne rezultaty. "Czerwono-czarną" latarnią jest niestety Start Namysłów, który po remisie na inaugurację poniósł cztery porażki z rzędu. Miejmy nadzieję, że dorobek punktowy zwiększy się po sobotnim meczu w Gogolinie (początek również o godzinie 16:00). Dwa punkty przewagi nad Startem mają aż cztery zespoły: LZS Skorogoszcz, Piast Strzelce Opolskie, Chemik Kędzierzyn-Koźle oraz Pogoń Prudnik. Czyżby walka o utrzymanie miała być bardziej emocjonująca od rywalizacji o awans do III ligi?

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space
Postaw dom - szybko
Szybkiedomy.pl

Kilka słów warto poświęcić sobotniemu rywalowi Agroplonu. Małapanew może się pochwalić bogatą przeszłością. Wydaje się, że ulubioną cyfrą jest w Ozimku piątka. Tyle sezonów spędziła Małapanew w II lidze (1975-1980), dwukrotnie zajmując piąte miejsce w tabeli (1975/76 i 1978/79). Również pięciu wychowanków drużyny z Ozimka wystąpiło w reprezentacji Polski - ostatnio Waldemar Sobota i Paweł Olkowski. Obecny sezon to gra "w kratkę" - trzy zwycięstwa i dwie porażki sytuują Małapanew na siódmym miejscu w tabeli. 

Czy Małapanew zaleje Agroplon? Czy drużyna z Głuszyny straci w sobotę pierwsze w tym sezonie punkty? Odpowiedź poznamy 14 września.