Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Mecz Agroplon Głuszyna - OKS Olesno

Data wydarzenia: 
17.08.2019 - 19:00

W sobotę 17 sierpnia swój pierwszy domowy mecz sezonu 2019/20 rozegra Agroplon Głuszyna.

Rywalem piłkarzy z północnych kresów Ziemi Namysłowskiej w 2 kolejce IV ligi opolskiej będzie drużyna OKS Olesno.

Początek meczu o godzinie 17:00 na Stadionie Sportowym przy ul. Pułaskiego 5 w Namysłowie.

W premierowym meczu sezonu Agroplon zdobył trzy punkty na trudnym boisku Chemika Kędzierzyn-Koźle. Dzięki zwycięstwu 2:0 po pierwszej kolejce zespół z Głuszyny zajmuje czwarte miejsce w IV-ligowej tabeli.

Za drużyną jest już także mecz 1/32 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. W rozegranym 14 sierpnia wyjazdowym meczu z Naprzodem Jemielnica Agroplon zwyciężył 3:1. Kolejnym pucharowym rywalem będzie 21 sierpnia Sparta Paczków. Gospodarzem meczu będzie drużyna z powiatu nyskiego.

W przypadku piłkarzy Agroplonu trudno mówić o grze "u siebie", bowiem drużyna z Głuszyny występuje w roli gospodarzy na stadionie w oddalonym o kilkanaście kilometrów Namysłowie. Związane jest to z niespełnianiem przez obiekt w Głuszynie wymogów licencyjnych.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space
Postaw dom - szybko
Szybkiedomy.pl

Warto wspomnieć również o zmianie trenera Agroplonu. Andrzeja Moskala, który dołączył do sztabu prowadzonej przez Michała Probierza ekstraklasowej Cracovii zastąpił Marcel Surowiak. 37-latek w ubiegłym sezonie bronił barw drużyny z Głuszyny na boiskach III-ligowych, rozgrywając 25 meczów, w których zdobył 4 bramki. 

Drugi interesujący lokalnych kibiców mecz 2 kolejki odbędzie się w Strzelcach Opolskich. Tamtejszy Piast podejmować będzie drużynę Startu Namysłów.