Mecz Start Namysłów - Agroplon Głuszyna (Puchar Polski)

Data wydarzenia: 
04.09.2019 - 19:00

Mecze derbowe to jedne z najbardziej pasjonujących piłkarskich rywalizacji. Jedną z nich będziemy mogli zobaczyć 4 września na Stadionie Sportowym w Namysłowie.

W meczu 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski los skojarzył ze sobą dwóch reprezentantów naszego powiatu: Start Namysłów oraz Agroplon Głuszyna.

Początek spotkania o godzinie 17:00

Oba zespoły na codzień rywalizują na boiskach IV ligi opolskiej. W niej znacznie bardziej udany początek sezonu zanotowali piłkarze Agroplonu, którzy po trzech rozegranych meczach i zdobyciu w nich kompletu punktów znajdują się na czele tabeli. Gorzej wiedzie się piłkarzom Startu, którzy z jednym punktem zajmują miejsce czternaste.

W poprzedniej rundzie (1/16 finału) Agroplon Głuszyna pokonał 3:1 Spartę Paczków, zaś Start Namysłów takim samym wynikiem rozstrzygnął swój mecz z Hetmanem Byczyna. Obie nasze drużyny grały te mecze w "delegacji". 

Stadion przy Pułaskiego 5 jest doskonale znany obu drużynom, tutaj trenują i rozgrywają swoje domowe mecze, w związku z tym, że boisko w Głuszynie nie spełnia wymogów licencyjnych.

Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma
Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie

W spotkaniu zobaczymy zapewne wiele roszad kadrowych. Być może w meczu pucharowym trenerzy Damian Zalwert i Marcel Surowiak dadzą szansę zawodnikom, którzy do tej pory nie mieli wielu okazji do gry. Z drugiej strony mecze derbowe rządzą się swoimi prawami i niewykluczone jest, że obie drużyny wystąpią w swoich nominalnie najsilniejszych składach.

Zapraszamy do spędzenia środowego popołudnia na namysłowskim stadionie.