Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Mecz Start Namysłów - Polonia Głubczyce (IV liga opolska)

Data wydarzenia: 
08.09.2019 - 16:00

W meczu 5 kolejki IV ligi opolskiej kolejnym rywalem Startu Namysłów będzie Polonia Głubczyce.

Goście to zwycięzcy ubiegłorocznych rozgrywek, którzy z przyczyn organizacyjnych nie zdecydowali się na start w rozgrywkach III ligi.

Mecz odbędzie się w niedzielę 8 września o godzinie 16:00 na Stadionie Sportowym przy ul. Pułaskiego 5 w Namysłowie.

Obie drużyny początku sezonu nie zaliczają na pewno do wymarzonych. O ile Polonia w czterech dotychczasowych spotkaniach zdobyła sześć z dwunastu możliwych do zainkasowania punktów, to Start może się "pochwalić" zaledwie jednym punktem, wywalczonym w meczu inaugurującym sezon. W tabeli IV ligi namysłowscy "czerwono-czarni" zajmują obecnie przedostatnie, piętnaste miejsce (wyprzedzając jedynie Pogoń Prudnik i jej dziurawą jak ser szwajcarski obronę - 22 bramki stracone w ledwie 4 meczach). Drużyna z Głubczyc jest szósta i właśnie sześć punktów dzieli ją od liderujących Polonii Nysa, Agroplonu Głuszyna oraz Porawia Większyce. Te trzy drużyny wygrały wszystkie swoje rozegrane do tej pory mecze.

Mecz odbędzie się nietypowo, bo w niedzielne popołudnie. Związane jest to zapewne z "odpoczynkiem" murawy po dzisiejszym meczem pucharowym, w którym przy Pułaskiego zmierzą się w "namysłowskich derbach" Start i Agroplon. 

Drużyna Agroplonu w meczu 5 kolejki zmierzy się na wyjeździe ze Skalnikiem Gracze. Ten mecz odbędzie się w sobotę 7 września o godzinie 13:00 jako pierwszy mecz weekendowej serii spotkań.