Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Obchody 39. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" oraz 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Data wydarzenia: 
01.09.2019 - 12:00

Przełom sierpnia i września to w naszym kraju czas, w którym przypadają dwie ważne dla Polaków rocznice.

W tym roku przypadają 39. rocznica podpisania w Gdańsku porozumień sierpniowych oraz 80. rocznica ataku Niemiec hitlerowskich na Polskę, będącego początkiem II wojny światowej.

31 sierpnia to Dzień Solidarności i Wolności, obchodzony w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. 1 września przypada z kolei rocznica wybuchu II wojny światowej. Tego dnia dnia świętowany jest Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

W Namysłowie uroczystości rocznicowe odbędą się w niedzielę 1 września w kościele św. Piotra i Pawła oraz na skwerze przy Urzędzie Pocztowym.

O godzinie 10:00 w kościele św. Piotra i Pawła odprawiona zostanie Msza Święta w intencji wszystkich członków NSZZ "Solidarność" oraz ofiar II wojny światowej. Po nabożeństwie nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą "Solidarność", znajdującą się przy bocznym wejściu do świątyni.

Na godzinę 11:15 zaplanowane jest złożenie wiązanek i zniczy pod obeliskiem upamiętniającym kombatantów i osoby represjonowane z terenu Ziemi Namysłowskiej. Po okolicznościowych przemówieniach odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Andrzeja Kurylewicza w Namysłowie.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

W imieniu organizatorów zapraszamy do uczestnictwa w uroczystościach rocznicowych.