Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Opolskie Fit - piknik sportowo-rekreacyjny w Opolu

Data wydarzenia: 
21.09.2013 - 13:00

Pierwsze duże starcie w walce z kilogramami!

21 września na terenie Parku Nadodrzańskiego (przy moście prowadzącym do ZOO) odbędzie się piknik sportowo – rekreacyjny.

Fundacja Górażdże – Aktywni w Regionie, organizator akcji Opolskie Fit – Aktywni w trosce o zdrowie, w ramach której zaplanowano festyn – przygotowała dla mieszkańców województwa liczne atrakcje.

Będą oni mogli skorzystać przede wszystkim z bezpłatnych porad dietetyków i lekarzy oraz wziąć udział w zajęciach ruchowych – miedzy innymi w rajdzie rowerowy, ale także sprawdzić swoje siły w nordic walking, zumbie, treningu crossfit czy pilates chiball.  

Piknik zacznie się o godz. 11.00 i potrwa do g. 17.00. 

 

Alarmujące statystyki!

Opolszczyzna jest najbardziej otyłym województwem w Polsce. Opolanie zajęli 1. niechlubne miejsce wśród mężczyzn z nadwagą, natomiast kobiety uplasowały się na drugim miejscu tuż za mieszkankami Lubelszczyzny. Dane pochodzą z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego „Sytuacja zdrowotna ludności Polski” z 2008 r. i przygotowano je na podstawie badań prowadzonych  w 16 województwach.

W związku z powyższym Fundacja Grupy Górażdże – Aktywni w Regionie wychodząc naprzeciw alarmującym statystykom proponuje mieszkańcom bezpłatny udział w programie Opolskie Fit – Aktywni w trosce o zdrowie. Potrwa on dwa miesiące i obejmie nie tylko porady dietetyków i lekarzy, ale także bezpłatne zajęcia ruchowe, konkursy: wybór najbardziej aktywnej gminy województwa opolskiego, opracowanie przepisów na zdrowe potrawy inspirowane tradycyjną kuchnią opolską oraz wspomniany piknik sportowo-rekreacyjny.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Sobota na sportowo

Plenerowy piknik zdrowia i aktywności fizycznej rozpocznie się już o g. 11.00. Pierwszym treningiem będzie grupowy marsz Nordic Walking z instruktorami, poprzedzony pokazem prawidłowej techniki chodzenia. Przed południem specjalnie dla osób kochających dwa kółka wystartuje rajd rowerowy. Pokazy i zajęcia fitness a szczególnie joga dla kręgosłupa, zumba, trening Crossfit, pilates chiball to z kolei propozycja dla tych, którzy chcą poprawić swoją gibkość.

Zasada 70-30

Sukces skutecznego tracenia kilogramów tkwi w zasadzie 70-30. Polega ona na zbilansowaniu 70% spożywania zdrowych posiłków i 30% wykonywanego planu treningowego. Dlatego zaproszeni przez organizatorów eksperci oraz blogerzy kulinarni będą przekonywać, że zdrowe jedzenie nie oznacza tego, że jest mniej smaczne. Uczestnicy festynu będą mogli wziąć udział w pokazach live cooking oraz zdegustować przygotowane potrawy.

Wszyscy chętni będą mogli wykonać bezpłatne badania z wykorzystaniem analizatora masy ciała, nabyć książki o tematyce prozdrowotnej i zapoznać się z nowościami na stoiskach ze sprzętem sportowym.

Więcej szczegółów na stronie www.aktywniwregionie.pl

aktywniwregionie.pl