Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Pogrzeb Michała Stadniczuka - Zasłużonego Obywatela Gminy Namysłów

Data wydarzenia: 
19.10.2019 - 14:00

W wieku 89 lat zmarł w dniu wczorajszym Michał Stadniczuk - mieszkający w podnamysłowskich Mikowicach biegacz długodystansowy, weteran zawodów krajowych i zagranicznych.

24 lutego 2017 r. został uhonorowany tytułem Zasłużonego Obywatela Gminy Namysłów "za krzewienie wśród namysłowian kultury fizycznej i sportu".

Msza żałobna za duszę zmarłego oraz ceremonia pogrzebowa odbędą się w sobotę 19 października o godzinie 12:00 w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Ligocie Książęcej

Michał Stadniczuk urodził się 26 września 1930 r. w Otyni w ówczesnym województwie stanisławowskim. W 1945 r. jako piętnastolatek przybył na "Ziemie Odzyskane", osiadając w Mikowicach, gdzie mieszkał przez kolejne 74 lata swojego długiego życia. W 2006 r. był inicjatorem Sztafety Przyjaźni Namysłów-Lwów, podczas której uczestnicy odwiedzali m. in. rodzinną miejscowość pana Michała. W czasie swojej kariery sportowej był m. in. medalistą Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Weteranów, uczestniczył też z sukcesami w Maratonie Nowojorskim. Co ciekawe bieganie traktował początkowo nie jako pasję, a jako lekarstwo na doskwierające problemy z kręgosłupem.  

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space
Postaw dom - szybko
Szybkiedomy.pl