Powiatowy Festiwal Pieśni Ludowej

Data wydarzenia: 
30.06.2019 - 14:00

30 czerwca (niedziela) na namysłowskich Błoniach nad Widawą odbędzie się Powiatowy Festiwal Pieśni Ludowej.

Na scenie festiwalowej zaprezentuje się dziesięć zespołów ludowych - ośmiu reprezentantów powiatu namysłowskiego oraz dwa zespołu z powiatów sąsiednich (Bożenki z Mąkoszyc oraz Dobrzenianki z Dobrzenia Wielkiego).

Oprócz występów artystycznych w programie wydarzenia znajdują się również inne atrakcje: publiczność będzie mogła zapoznać się z pracą lokalnych artystów i rzemieślników, z produktami rękodzielniczymi, a także skorzystać ze stoisk gastronomicznych.

Powiatowy Festiwal Pieśni Ludowej odbędzie się w Namysłowie jako część XXII Międzynarodowego Festiwalu Świat pod Kyczerą, który po raz pierwszy zawitał do naszego miasta rok temu. Wydarzenie stanowi również element obchodów 15-lecia Województwa Opolskiego w Unii Europejskiej i z tego powodu objęte jest honorowym patronatem marszałka Andrzeja Buły.

Na wydarzenie zapraszamy w imieniu ogranizatorów: Starostwa Powiatowego w Namysłowie, Urzędu Miejskiego w Namysłowie, Namysłowskiego Ośrodka Kultury, Lokalnej Grupy Działania "Stobrawski Zielony Szlak" oraz Inicjatywy Aktywny Samorząd.

Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie
Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma

Początek imprezy o godzinie 14.