Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Warsztaty Jogi dla pracujących na siedząco

Data wydarzenia: 
01.10.2023 - 10:00

Plakat promujący warsztatyCoraz więcej zawodów wymaga spędzania wielu godzin dziennie w pozycji siedzącej. Nie jest to dobre ani dla naszego zdrowia ani samopoczucia.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia jogi są w stanie przeciwdziałać negatywnym skutkom długotrwałego siedzenia.

Gdzie i kiedy?

Warsztaty z jogi dla pracujących na siedząco odbędą się 01 października 2023 roku w godzinach 10:00 - 13:30. Miejscem warsztatów jest sala w budynku Basenu Delfin.

O jodze dla pracujących na siedząco

Niestety nie wszystkie pozycje jogi są polecane dla osób pracujących na siedząco, wiele może nawet pogłębić specyficzne dla tych osób problemy z kręgosłupem. Świat zmienia się tak szybko, że zestawy ćwiczeń, które były zdrowe dla większości populacji jeszcze 50 czy 100 lat temu, gdy ludzie byli bardziej aktywni fizycznie, teraz wymagają rewizji i korekty.

Warsztaty

Na warsztatach zostaną omówione specyficzne dysharmonie powstające w wyniku długiego siedzenia, czyli które mięśnie się osłabiają, a które są zbyt spięte i jak to wpływa na kręgosłup. Dowiecie się jak za pomocą ćwiczeń kompensować te dysharmonie i jak ćwiczyć, aby ciało lepiej znosiło pozycję siedzącą. Nie zabraknie też prostych technik relaksacyjnych, które redukują poziom stresu, poprawiają koncentrację i zwiększają efektywność pracy umysłowej. Jednak takie warsztaty nie są dla każdego- jeśli chodzi o osoby z problemami z kręgosłupem np. świeży stan ostry czy ból utrudniający poruszanie się jest przeciwwskazaniem do wzięcia udziału, natomiast przy częściowo zaleczonych problemach przewlekłych można i należy ćwiczyć, jednak z uwzględnieniem swojego aktualnego stanu.

O prowadzącym

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Radek Rychlik - absolwent AWF-u oraz studiów neuropsychologicznych. Autor publikacji naukowych z fizjologii, biomechaniki i psychofizjologii dotyczących ćwiczeń jogi. Szkolił się u mistrzów jogi w Indiach, USA i Europie Zachodniej. W 2002r. wprowadził do Polski dynamiczne style jogi – vinyasę i ashtangę. Obecnie uczy we własnym, autorskim stylu

Cena warsztatów

Cena za warsztaty to 160 zł w tym zaliczka 60zł w celu rezerwacji miejsca.

Joga dla pracujących na siedząco