Polecane firmy: Szybkiedomy.pl

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

XXI Piesza Pielgrzymka do Ligoty Książęcej

Data wydarzenia: 
15.08.2019 - 10:00

Już po raz XXI namysłowianie pielgrzymować będą do sanktuarium maryjnego w Ligocie Książęcej.

Piesza pielgrzymka wyruszy z Namysłowa w świąteczny poranek 15 sierpnia o godzinie 8:00 z placu przed kościołem św. Franciszka z Asyżu i Piotra z Alkantary.

Celem pątników jest cudowny obraz Matki Boskiej Otyńskiej, zdobiący ołtarz parafialnego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ligocie Książęcej.

Mottem tegorocznej pielgrzymki jest hasło Duch ożywiciel.

Piesza pielgrzymka do Ligoty Książęcej organizowana jest przez Rzymskokatolicką Parafię św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary od roku 1999. Jej termin związany jest z przypadającym na 15 sierpnia świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Obie parafie należą do Dekanatu Namysłów Zachód, co zapewne dodatkowo usprawnia współpracę w organizacji wydarzenia.

Postaw dom - szybko
Szybkiedomy.pl
Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Cudowny obraz Matki Boskiej Otyńskiej trafił do Ligoty Książęcej wraz z przybywającymi na tzw. Ziemie Odzyskane przesiedleńcami z kresów II Rzeczpospolitej. Mieszkańcy miejscowości Otynia (dawne województwo stanisławowskie) przewieźli razem z sobą na Dolny Śląsk praktycznie całe wyposażenie kościoła. W roku 1957 trafiło ono do wnętrza odbudowanego z ruin kościoła w Ligocie Książęcej (powstał w 1844 r. jako świątynia ewangelicka), któremu nadano jednocześnie wezwanie, jakie nosił kościół w Otyni - Wniebowzięcia NMP.

W imieniu organizatorów zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce.