Młodzieżowa bluza męska, która sprawdzi się w codziennej stylizacji

Męska bluza dla młodzieżyPrzyjrzymy się rzeczy, o której tak naprawdę nie mówi się zbyt często w kontekście tworzenia stylizacji – męskiej bluzie.

Do czego się jej zazwyczaj używa?

Tylko do biegania lub na niedzielnie popołudnie na kanapie… jednak to trochę nieuczciwe.

Przesądy dotyczące tego stroju są liczne (nie jest elegancka, za bardzo sportowa), ale, jak w przypadku wszystkich „niewdzięcznych” elementów garderoby, było to tylko kwestią czasu, aby męska bluza z kapturem lub bez ujawniła swój potencjał w codziennej stylizacji.

Bluza męska może być dodatkiem nawet do wyszukanego i uniwersalnego stroju

Jak więc wybrać bluzę z kapturem? Jakie są kryteria, których należy przestrzegać? Co więcej, jak nie wyglądać jak nastolatek, kiedy ją założysz? Zacznijmy od przełamania jednego stereotypu - nie ma limitu wieku noszenia męskiej bluzy z kapturem lub bez kaptura w bardziej młodzieżowym stylu. Dla dojrzałego mężczyzny będzie to przede wszystkim kwestia doboru dopracowanych dodatków - oddadzą one pewne wyrafinowanie, mimo prostoty całej stylizacji.

Jak wybrać bluzę męską do codziennej stylizacji?

Dobra bluza męska zaczyna się od dobrej bawełny. Szukaj materiałów, które są gęstsze niż przeciętne, nieco zwarte - z czasem będą się lepiej trzymać i będą się na Tobie lepiej układać. Odwróć kawałek i spójrz na pętelki - to bardzo dobry wskaźnik. Na koniec spójrz na wykończenia, takie jak ściągacze, szwy, kieszenie i zamki.

Wybierz męską bluzę o dopasowanym kształcie – nie za bardzo obcisłą, ale też nie za bardzo luźną. W takiej bluzie będziesz mógł poczuć się komfortowo. W każdym razie unikaj zbyt długich i zbyt szerokich modeli, przynajmniej na początku.

Jaki kolor bluzy męskiej wybrać?

Niebieskie, szare i bordowe męskie bluzy to najładniejsze i najlepsze kolory na start. Pasują równie dobrze do surowych dżinsów, jak i do burgundowych chinosów czy beżowych flanelowych spodni. Burgundowa bluza z kapturem pasuje do niemal każdego innego koloru. W przeważającej mierze popularnej ciemnej stylizacji pomaga również wprowadzić trochę koloru.

Jeśli chcesz uniknąć stylu sportowego (oczywiście do pewnego stopnia), unikaj białych sznurówek na kapturze.

Jakich błędów należy unikać przy wyborze męskiej bluzy?

Jeśli chcesz cieszyć się noszeniem męskiej bluzy, unikach tych kilku rzeczy:

  • jaskrawe kolory – nie są odpowiednie dla wszystkich,
  • wulgarne wzory i hasła na bluzie – z pewnością nie są eleganckie,
  • bardzo grube bluzy lub nieodpowiednie kroje,
  • luźne i bezkształtne kroje, w których możesz utonąć.

Unikanie powyższych pomoże Ci zawsze wyglądać dobrze w męskiej bluzie, niezależnie od tego, czy chcesz wystylizować się na elegancki wieczór, czy wyjście ze znajomymi.

Włącz męską bluzę do swojej garderoby

Obecnie w trendach ulicznych pojawia się moda noszenia oversizowej bluzy z kapturem, nakładanie jej na dłuższy T-shirt, który pozwoli się wyróżnić. Komplet składa się następnie z dżinsowej kurtki lub bomberki, często uzupełnionej o dżinsy lub spodnie typu cargo.

 

Męska bluza dla młodzieży