Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Etyka w szkołach zamiast religii

Czy katolik może chcieć etyki zamiast religii? Czy katolik dopuszcza się grzechu wybierając etykę? Czy etyka jest warta takich dylematów? Jak sądzisz?

Natrafiłem ostatnio na plakat promujący przedmiot etyka w szkole jako ciekawą i inspirującą alternatywę dla przedmiotu religia.

Znam przypadek z jednego z liceów wrocławskich gdzie uczeń katolik, i to taki w podejściu do religii dość pryncypialny, wolał i chodził na zajęcia z etyki zamiast na zajęcia z religii. Jednocześnie był najlepszy w międzyszkolnym konkursie wiedzy biblijnej. Zajęcia z etyki w tym liceum miały charakter dość eklektyczny bo w programie zawierały też elementy religioznawstwa oraz filozofii.

Z drugiej strony jeśli ktoś jest katolikiem to po co mu zajęcia z etyki - w szkole laickiej siłą rzeczy etyki nie tylko albo i nawet w większości nie katolickiej? Katolik przecież ma etykę katolicką i to dość ściśle ustaloną.

A co z nie-katolikami w Namysłowie? Czy ktoś wie jak uczniowie innych wyznań się kształcą w tym zakresie w namysłowskich szkołach? Czy w Namysłowie w którejkolwiek ze szkół są prowadzone zajęcia z etyki?

Postaw dom - szybko
Szybkiedomy.pl
Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

A jakie jest Wasze zdanie na diagnozowany przez niektórych problem nieobecności etyki w polskich szkołach?

temat / lokalizacja