Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Akcja Święty Krzysztof - 2013

28. lipca kapelan policyjny z policjantami z KPP w Namysłowie i Strażakami z OSP Domaszowice promowali bezpieczne zachowania w Ruchu Drogowym.

Tradycyjnie jak co roku z okazji święta patrona kierowców świętego Krzysztofa prowadzone są działania mające na celu propagowanie bezpiecznych zachowań wśród kierowców. Tym razem z inicjatywy policyjnego kapelana księdza Tadeusza Strugała, policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie oraz Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Domaszowice został przygotowany pokaz mający na celu propagowanie bezpiecznych zachowań wśród użytkowników dróg.

W trakcie akcji jaka miała miejsce w niedzielne przedpołudnie w miejscowości Domaszowice kierowcy, którzy dopuścili się wykroczenia w ruchu drogowym mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanym szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Informacji udzielali strażacy z OSP Domaszowice. W trakcie krótkiej prezentacji kierowcy a także pasażerowie mogli przećwiczyć resuscytacje na specjalnie przygotowanym fantomie. Aby móc przekonać się jak zachowuje się kierowca pod wpływem alkoholu policjanci udostępnili nie tylko dla kierowców alko gogle. Dzięki nim nie jeden z uczestników zauważył jaki duże ryzyko niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu.

Cała prezentacja odbyła się tuż po mszy jaką poprowadził Kapelan Policyjny w miejscowości Domaszowice. Ksiądz po poświęceniu pojazdów wspólnie z Policjantem Ruchu Drogowego uczestniczył w kontrolach drogowych. Wobec kierowców, którzy dopuścili się wykroczenia Kapelan przygotował specjalne pouczenie, po którym kierowcy uczestniczyli w przygotowanej przez strażaków i policjantów profilaktyce. Na zakończenie Ksiądz częstował sprawców wykroczeń cytryną a policjanci rozdawali dla najmłodszych uczestników akcji elementy odblaskowe.

Źródło: KPP w Namysłowie

temat / lokalizacja