Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Policyjny weekend pod znakiem narkotyków

Miniony weekend obfitował w zdarzenia o charakterze narkotykowym. Sześciu mieszkańców naszego powiatu trafiło do policyjnych aresztów. Wszyscy posiadali przy sobie narkotyki.

W piątkowy wieczór o godzinie 20:30 w rejonie ulicy Kolejowej patrol policji zatrzymał dwóch mieszkańców Namysłowa. Policjanci ujawnili przy 27 latku  zwitek z zawartością narkotyku natomiast 28 latek przed przybyciem policjantów zdążył pozbyć się posiadanego przez siebie narkotyku. W wyniku kontroli przyległego terenu policjanci ujawnili w pobliżu zatrzymanych mężczyzn narkotyki, których pośpiesznie usiłował się pozbyć jeden z zatrzymanych. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę o łącznej wadze 1,5 grama.  Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności

Jeszcze tego samego wieczoru o godzinie 22:00 w Zieleńcu patrol z Posterunku Policji w Pokoju zatrzymał 35 latka, przy którym ujawniono 10 gram amfetaminy. Mężczyzna na widok policjantów usiłował zbiec, w wyniku natychmiast podjętych czynności policjanci zatrzymali mieszkańca Zieleńca w pościgu. Przy zatrzymanym policjanci zabezpieczyli także wagę elektroniczną, która według ustaleń służyć miała do wydzielania porcji narkotykowych. Tym razem mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania i udzielania amfetaminy za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Następnego dnia również o godzinie 22:00 patrol policji z Posterunku w Pokoju zatrzymał 25 latka , który posiadał przy sobie prawie gram marihuany. Już następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyku odpowie przed Sądem Rejonowym w Kluczborku.

Po serii zatrzymań narkotykowych w niedzielny poranek patrol policji zatrzymał kolejnych dwóch mieszkańców Namysłowa, którzy tuż przed godziną 10 rano mieli zażywać narkotyki. Wykonujący czynności policjanci zwrócili uwagę na specyficzną woń narkotyków jak była wyczuwalna od 22 i 23 latka. Ujawniono przy nich ponad gram marihuany. Obydwoje przebywają jeszcze w policyjnych aresztach grozi im kara do 3 lat pozbawienia.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

 

POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ !

Zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w Polsce karalne jest :

  • posiadanie każdej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych,
  • wprowadzanie do obrotu środków odurzających,
  • udzielanie innej osobie, ułatwianie lub umożliwianie ich użycia oraz nakłanianie do użycia,
  • wytwarzanie i przetwarzanie środków odurzających.

 

Opracowała: asp.Katarzyna Ulbrych