Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Uczniowie Rolnika podbijają Europę!

Międzynarodowe Warsztaty młodzieży szkolnej Comenius w Benevento - relacja.

W ramach PPS Comenius czworo uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych: Elwira Gładun IITOT, Ewa Mielnik IITF, Adrian Garstka i Jarosław Łosiak z klasy IITI wraz z nauczycielami Alicją AdamczykAndrzejem Kazimierczykiem oraz koordynatorką projektu panią Grażyną Golińską-Sylwestrzak wyjechało w listopadzie do południowej Italii, by wziąć udział w Międzynarodowych Warsztatach na temat wykorzystania gier komputerowych w procesie uczenia się.

Oprócz naszych uczniów przyjechała do Włoch  młodzież ze szkół partnerskich z następujących krajów: Finlandii, Niemiec, Francji, Hiszpanii oraz Sardynii - autonomicznej wyspy przynależącej do terytorium Włoch. Warsztaty odbywały się w Liceo Scientifico Galilei-Vetrone w Benevento, podczas których młodzież prezentowała w języku angielskim swój kraj i szkołę.

Uczniowie Rolnika pokazali  przygotowaną pod kierunkiem nauczyciela pana Andrzeja Kazimierczyka anglojęzyczną grę edukacyjną na temat Polski, która dostarczyła uczestnikom  spotkania wiedzy na temat naszego kraju. Warto dodać, że nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i pomimo tremy podbili serca  międzynarodowej grupy młodzieży i ich nauczycieli. Głosy uznania i komplementy na temat czwórki z Rolnika, biegłość  posługiwania się językiem angielskim i kultura osobista uczniów cieszyła ich opiekunów.

Podróż do Beneveto poprzedziła wizyta w Rzymie. Uczestnicy projektu Comenius wszystkich szkół partnerskich mieli okazję nie tylko zwiedzać i podziwiać „Wieczne Miasto", ale przede wszystkim poznać się wzajemnie, przełamać barierę językową i zaprzyjaźnić.

Drugi etap podróży do Włoch zakończył się w malowniczo położonym, wśród apenińskich gór,  Benevento -  mieście urokliwym i słynącym z legend o Streghach czyli czarownicach. W goszczącej nas szkole  uczniowie projektu wspólnie z kolegami z innych krajów brali udział w zajęciach, prezentowali swoje umiejętności, doskonalili język angielski. Atmosfera spotkań i wzajemna serdeczność  sprawiała, że uczniowie wraz z opiekunami wymieniali się doświadczeniami, podejmowali wspólne zadania, zabierali głos w dyskusji na temat gier komputerowych.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Ale nie samą pracą człowiek żyje! Gospodarze zapewnili uczestnikom wiele dodatkowych atrakcji. Jedną z nich był występ zespołu muzycznego Rua Catalana, którego muzyka podrywała do zabawy, a talent wykonawców i ich zaangażowanie wzbudzał podziw. Koleją atrakcją pobytu we Włoszech było zwiedzanie historycznego  Benevento i jego zabytków m.in. amfiteatru z czasów imperium rzymskiego czy łuku Trajana oraz wycieczki do Neapolu, Cumy, Salerno- miejscowości położonych na Morzem Tyrreńskim na słynnym wybrzeżu Amalfii.

Udział w warsztatach Comenius zakończyło uroczyste wręczenie certyfikatów, a następnie wspólna zabawa; gościnność włoska  pozostanie długo w pamięci. Wszystko, co miłe szybko się kończy, ale z pewnością nie skończą się zawarte przyjaźnie, tym bardziej, że przed nami kolejne spotkania we Francji, Turcji oraz na Wyspach Kanaryjskich.

Goodbye Benevento! See you in France!

Alicja Adamczyk

ZSR Namysłów

www.nam.home.pl

temat / lokalizacja