Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Wywiad z zespołem Karabach

Uczestnicy Muzycznej Bitwy Radia Wrocław zagrają dzisiaj w Amsterdam Cafe tymczasem poznajcie, co mają do powiedzenia o sobie.

Skąd nazwa zespołu?

Na wybór nazwy złożyło się sporo czynników, myślę że najważniejszym (przynajmniej dla mnie - Ela) był fakt iż na samym początku powstawania zespołu, jeszcze kiedy był to tylko duet mój i gitarzysty wybraliśmy się w naszą pierwszą wspólna podróż autostopową do Armenii z zamiarem zobaczenia także Górnego Karabachu, z różnych przyczyn musieliśmy zawrócić spod granicy Karabachu (mieli wtedy tam osobne wizy do Armenii i osobne do Karabachu). Jest więc on "czymś co było już bardzo blisko a jednak stało się nieosiągalne", dodatkowo nazwa w języku azerskim oznacza " czarny ogród" -> brzmi trochę magicznie.

Pełny skład zespołu to?

Skład zespołu: Ela Łuczkiewicz - wokal; Tomasz Pichliński - gitara; Grzegorz Chrobak - bas; Maciej Tułacz - perkusja

Jaka jest Wasza muzyka?

Muzykę Karabachu najłatwiej jest określić jako szeroko pojęty rock. W swej muzyce zespół stawia na minimalistyczny skład, surowe brzmienie instrumentów oraz sceniczną improwizację, która czyni każdy koncert niepowtarzalnym. Dodatkowym atutem jest fakt iż wszystkie piosenki są w języku polskim co pozwala na stworzenie więzi z publicznością.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Kiedy będzie można posłuchać Was z płyty?

Własnego materiału mamy wystarczająco nawet i na dwie płyty czego niestety nie można powiedzieć o naszym budżecie. Występnie planujemy nagrać EP-kę w przyszłym roku.

Już 6 grudnia koncert w Amsterdam Cafe w Namysłowie - jaki będzie?

Ponieważ bardzo lubimy grać w Namysłowie, a przez długi czas nie mieliśmy okazji wystąpić w naszym mieście, na pewno damy z siebie wszystko :) Zaprezentujemy też nowe utwory, będzie więc trochę niespodzianek.

www.facebook.com/KarabachBand