Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

30. rocznica "wyborów czerwcowych"

Data wydarzenia: 
04.06.2019 - 13:30

4 czerwca przypada okrągła, trzydziesta rocznica wyborów parlamentarnych, które przeszły do historii pod wieloma nazwami: wyborów czerwcowych, kontraktowych, do sejmu kontraktowego.

Wydarzenia sprzed 30 lat zostaną upamiętnione w Namysłowie podczas kilku wydarzeń, których organizatorami są władze samorządowe powiatu oraz gminy.

Realizując ustalenia Okrągłego Stołu rządzący krajem komuniści z Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej zdecydowali się na dopuszczenie do udziału w wyborach do Sejmu oraz Senatu (zwołanego pierwszy raz od 1939 r.) strony opozycyjnej, której główną siłą był NSZZ "Solidarność". Wybory zakończyły się sukcesem opozycji, która zdobyła 161 z 460 mandatów poselskich i aż 99 ze 100 miejsc w Senacie. 

O godzinie 11:30 na namysłowskim rynku mieszkańcy będą mogli wysłuchać okolicznościowego wykładu oraz zobaczyć występy artystyczne w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów "Retrospekcja", Namysłowskiej Orkiestry Dętej oraz zespołów tanecznych "Biedronki" i "Fanki" ze Szkoły Podstawowej nr 3. O godzinie 15:45 w Urzędzie Miejskim odbędzie się VIII, uroczysta sesja Rady Miejskiej w Namysłowie, w porządku której znajdują się m. in. wystąpienie Adama Maciąga - Burmistrza Namysłowa w latach 1990-98, a w 1989 r. członka zarządu Międzyzakładowego Komitetu Organizacyjnego Solidarność w Namysłowie oraz wykład dr hab. Marka Białokura z Uniwersytetu Opolskiego. Po okolicznościowych przemówieniach odbędzie się panel dyskusyjny. Kolejnym miejscem, w którym świętowana będzie rocznica wyborów sprzed 30 lat będzie namysłowski stadion. O godzinie 17 rozpocznie się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego, a na najmłodszych czekać będą atrakcje w postaci m. in. dmuchańców i animacji.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach.