Polecane firmy: Szybkiedomy.pl

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Świętojański Maraton Rowerowy

Data wydarzenia: 
23.06.2019 - 12:00

Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej zaprasza wszystkich amatorów wycieczek rowerowych do udziału w Świętojańskim Maratonie Rowerowym.

Nazwa wydarzenia nie jest przypadkowa. Rajd odbędzie się w przeddzień kościelnego wspomnienia św. Jana Chrzciciela (patrona Wrocławia i tamtejszej katedry, świętego popularnego na Dolnym Śląsku - poświęcony jest mu m. in. kościół w Smogorzowie). Z kolei długość jego trasy wynosi 42 km, czyli tyle co słynny bieg maratoński.

Świętojański Maraton Rowerowy wystartuje w niedzielę 23 czerwca o godzinie 10 spod pomnika "Namysłowskiej Nike" na Placu Wolności.

Na trasie rajdu znajduje się wiele cennych zabytków. Zobaczymy m. in. krzyże pokutne w Ligotce i Ligocie Książęcej, drewniane kościoły w Krasowicach i Smarchowicach Śląskich oraz pałace w Przeczowie i Minkowskiem. Mamy nadzieję, że część z obiektów uda się zwiedzić.

Świętojański Maraton Rowerowy to drugie w tym roku kolarskie wydarzenie organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej. 31 marca odbył się V Wiosenny Rajd Rowerowy, w którym udział wzięło ponad 30 uczestników.

Postaw dom - szybko
Szybkiedomy.pl
Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space