Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

9. PZU półmaraton Warszawski

9. PZU półmaraton Warszawski

Bartłomiej Stajniak student Politechniki Opolskiej, jeden z zawodników profesjonalnego zespołu biegowego ''Anton Teamu", absolwent Namysłowskiego Rolnika wystartował 30 marca w stolicy na 9.PZU półmaratonie Warszawskim. Bartek poprawił rekord życiowy o ponad 90 sekund, który wynosi teraz 1:08:50 i zajął 16 miejsce, 6 wśród "Białych" biegaczy.

 

Po biegu udało się porozmawiać z naszym Namysłowianinem, który z chęcią udzielił wywiadu.

Po słaszbyszm 2013 roku, rekordowo zacząłeś ten sezon

B.Stajniak Tak rok 2013 był dla mnie bardzo ciężki ponieważ, już na początku roku w pierwszym starcie dopadła mnie kontuzja, która wykluczyła mnie na kolejne pół roku.

W przygotowaniach nastąpiły jakieś zmiany czy kontynuujesz swój cykl?

B.S. tak, moj plan treningowy bardzo sie zmienił a to za sprawą nowego Trenera Tomasza Antosiaka. Moj sezon przygotowawczy skupiał się w duzej mierze na zwiekszonej wytrzymalosci niz do tej pory

Jakie masz cele na ten sezon?

B.S. Moim głównym celem będą mistrzostwa Polski seniorów w Półmaratonie ale to dopiero w 2 części sezonu czyli jesienią. Jedną z ważniejszych imprez są także Akademickie Mistrzostwa Polski na których będę reprezentował moją uczelnie czyli Politechnikę Opolską. Mistrzostwa te odbędą się 5-6 kwietnia w Łodzi, ważnym startem będzie też Orlen Warsaw maraton gdzie będę chciał pokonać swoją kolejną granicę jaką jest 31 minut na 10km

Jak sie biegało w Warszawie ?

B.S. w Warszawie biega mi się bardzo dobrze. Kibice na trasie sprawiają że każdy kilometr mija bardzo szybko. Jak wiadomo półmaraton liczący 21km 97m wymaga sporo wysiłku, dlatego pierwsze 10km postanowiłem zacząć bardzo spokojnie, a później z każdym kilometrem zacząłem przyśpieszać.

Postaw dom - szybko
Szybkiedomy.pl
Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Interesujesz się także innymi dyscyplinami sportu?

B.S. Tak interesuje się wieloma dyscyplinami m.in. siatkówką, pływaniem, tenisem. Ogólnie od najmłodszych lat sport nie był mi obcy.

Obiło mi sie o uszy że zaczynałeś w Namysłowskim Starcie jako bramkarz ale jednak wybrałeś bieganie, dlaczego?

B.S. Tak dokładnie swoja przygodę sportową zaczynałem grając w piłkę nożną, ale po jakimś czasie zrezygnowałem, ponieważ jak wiadomo bieganie to sport indywidualny i tylko ode mnie zależy czy osiągnę swój wymarzony cel, po za tym dobre warunki i środowisko w klubie Orła Namysłów oraz profesjonalizm na najwyższym poziomie pozwał mi w większym stopniu uwierzyć w siebie, oczywiście dzięki mojemu pierwszemu Trenerowi Tomaszowi Pokorze, za co bardzo chciałbym mu podziękować.

Na swoim koncie masz już kilka połówek i kilkanaście dyszek, kiedy maraton ?

B.S.Jak wiadomo człowiek osiąga najwyższą wytrzymałość w wieku powyżej 30 lat i to wtedy osiąga się najlepsze rezultaty w biegach długodystansowych, dlatego do debiutu w Maratonie na razie mi się nie spieszy, ale wstępnie planuje pobiec swój pierwszy maraton w ostatnim roku studiów

Dziękuje za wywiad i życzę powodzenia w Łodzi i kolejnych startach

B.S. Dziękuje