Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych i dwóch Namyslowian.

W minioną sobote w Lubinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. udział brało dwóch Namysłowianinów. Bartłomiej Stajniak i Szymon Dorożyński.

 

 

 

Profil trasy wyglądał następująco.

Jak widać jeden potężny podbieg a reszta dystansu z górki. Mężczyźni mieli do pokonania 6 takich kilometrowych pętli. Bartek nie wytrzymał bardzo mocnego tempa i zszedł po 4 kilometrze. Szymon natomiast na 4 kilometrze miał kryzys i puścił grupkę biegaczy z którymi biegł w czole stawki i skonczył bieg na wysokiej 6 pozycji.

Wypowiedź Szymona tuż po biegu

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space
Postaw dom - szybko
Szybkiedomy.pl

Dla mnie był to najważniejszy start tej części sezonu który skończyłem na 6 miejscu i wygrałem całe Gran Prix PZLA w biegach przełajowych, trasa dość szybka z jednym podbiegiem. Jest lekki niedosyt gdyż od 3 km (8:27) postanowiłem zaryzykować i ruszyć, aby rozerwać grupę z która biegłem, udała się to, jednak musiałem odpuścić bo nie czułem się na tyle silny żeby prowadzić im bieg, więc zwolniłem i dalej biegliśmy już tylko grupą 6 osobową. Po 4.5 kilometra pojawił się kryzys, zmęczenie i odpuściłem grupce chłopaków z którymi biegłem, wyprzedził mnie jeszcze jeden zawodnik i byłem na 7 pozycji. Jednak na ostatnich 500 metrach zebrałem się w sobie i znów mocno zacząłem pracować i doganiać przeciwników. Do 5 miejsca brakło niewiele i z osiągniętego miejsca jestem zadowolony i z wyniku też bo 5 km z podbiegiem w 14:26 świadczy o tym że sezon letni będzie bardzo dobry. 

Od tygodnia trenuje z Bartkiem w Opolu, postanowiliśmy że znów będziemy biegać razem, gdyż jesteśmy na tym samym poziomie treningowym. Na treningach się napędzamy i czuć lekką rywalizację, ale przez ostatnie 2 lata samotnego trenowania brakowało mi tego bodźcca.

Teraz szykujemy sie już pod stadion w międzyczasie wystartuje w biegu Sylwestrowym w Trzebnicy, a także w Sopocie na Halowych Mistrzostwach Polski i prawdopodobnie w Łodzi na Akademickich Mistrzostwach Polski gdzie będę chciał walczyć o medal i bronić brązu z zeszłego roku.

 

 

Dodanych komentarzy: 2

Dwóch namysłowian, nie Namysłowianinów :)