Akcja ZNICZ 2019 w powiecie namysłowskim

Data wydarzenia: 
31.10.2019 - 07:00

Akcja Znicz 2019 w NamysłowieNadchodzący długi świąteczny weekend to czas masowych odwiedzin cmentarzy.

Rusza policyjna ogólnopolska akcja ZNICZ 2019.

Już od czwartku będą też w powiecie namysłowskim wprowadzone zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach - zobacz jakie i gdzie.

Policjanci będą pomagać

Funkcjonariusze będą na głównych trasach wyjazdowych z Namysłowa i dojazdowych do cmentarzy. Zadbają między innymi o to, by ruch w okolicach nekropolii odbywał się płynnie.

Wskażą również miejsce, gdzie będzie można zaparkować samochód.

Ogólnopolska akcja Znicz 2019

31. października policjanci w całej Polsce rozpoczną akcję „Znicz 2019”. Działania potrwają do 3. listopada. Głównym zadaniem policjantów będzie zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu w rejonach cmentarzy, ale również na głównych ciągach komunikacyjnych miast.

Zadaniem policjantów będzie również eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów (przez całą dobę). Policjanci będą informować zainteresowanych o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. Jak co roku w tych dniach, przewiduje się wzmożony ruch pojazdów i pieszych na drogach dojazdowych do cmentarzy i w rejonie samych nekropolii.

Organizacja ruchu w Namysłowie

W Namysłowie największe natężenie ruchu kołowego przewidywane jest na ulicach Oławskiej i Jana Pawła II, przy nekropoliach.

Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma
Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie

By zapewnić płynność i bezpieczeństwo ruchu konieczna jest zmiana organizacji ruchu w rejonie tych cmentarzy.

Zakazy zatrzymywania się przy cmentarzach

  • przy ul. Oławskiej w Namysłowie obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi, również na ścieżce rowerowej. Ma to na celu wyeliminowanie zatrzymania się pojazdów na tych odcinkach drogi, na których nawet chwilowe unieruchomienie pojazdu może spowodować pogorszenie płynności ruchu lub zmniejszenie jego przepustowości. Parkowanie pojazdów możliwe będzie tylko na wyznaczonych parkingach.
  • przy ul. Jana Pawła II w Namysłowie obowiązuje cały czas zakaz zatrzymywania się i parkowania pojazdów, również na chodnikach i ścieżce rowerowej. Zakaz parkowania dotyczy również zatok autobusowych. W tym miejscu mogą zatrzymywać się tylko autobusy i pojazdy służb. Dla innych użytkowników dostępne są parkingi przy cmentarzu oraz przy pobliskich marketach.
  • w miejscowości Bukowa Śląska będzie obowiązywał zakaz parkowania i zatrzymywania pojazdów wzdłuż drogi DK 39, po lewej stronie jezdni patrząc w kierunku m. Igłowice (odcinek naprzeciwko cmentarza)
  • w miejscowości Wilków będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i parkowania pojazdów po obu stronach ul. Wrocławskiej ( droga DW 451). Zakaz dotyczy odcinka wzdłuż cmentarza i rejonu przyległego. 

Czas trwania akcji ZNICZ 2019

Zmiany wprowadzone zostaną już 31. października od godz. 06:00 i potrwają do 3. listopada.

Osoby, które zamieszkują w okolicach cmentarza, proszone są, aby tego dnia na cmentarz udały się pieszo.

Kierujących prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość  i zwrócenie szczególnej uwagi na duże natężenie ruchu pieszych.

Zakaz ruchu pojazdów powyżej 12 ton

Przypominamy również o ograniczeniach w ruchu pojazdów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, w następujących terminach:

  • 31.10.2018 od godziny 18:00 do godziny 22:00;
  • 01.11.2018 od godziny 8:00 do godziny 22:00.

źródło:  KPP Namysłów