Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Spacer historyczny: Kryminalne dzieje Namysłowa w średniowieczu - Styczeń 2024

Data wydarzenia: 
24.02.2024 - 12:00

Zdjęcie podczas spaceru historycznegoNa prośbę członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej, którzy nie mogli uczestniczyć 30 grudnia w wycieczce szlakiem średniowiecznych przestępstw i kar, został wyznaczony termin powtórki ostatniego wydarzenia.

O czym będzie można posłuchać podczas spaceru miejskiego?

Gdzie i o której godzinie wyznaczono miejsce zbiórki?

Gdzie i kiedy?

Spacer zostanie powtórzony także w sobotę 24 lutego 2024 roku. Będzie trwał ok. 1.5 godziny, a rozpocznie się o 12:00.

Następna okazja do wzięcia udziału w spacerze będzie 24 lutego w tych samych godzinach.

Przebieg spaceru

Oba wydarzenia swój początek będą miały na namysłowskim rynku. Punktem zbiórki będzie fontanna, znajdująca się przy północnej elewacji ratusza. Jest to miejsce nieprzypadkowe, bowiem w pobliżu fontanny odkryto kilkanaście lat temu pozostałości średniowiecznego pręgierza. Warto wspomnieć również o miejscu zakończenia spaceru. Będą to okolice Bramy Krakowskiej.

Przewodnik

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Przewodnikiem będzie, podobnie jak podczas przeprowadzonej 30 grudnia 2023 r. premierowej wycieczki z serii „Kryminalne dzieje Namysłowa”, Pan Mateusz Magda.

Opłata oraz wymagania

Bilet wstępu na wydarzenie kosztuje 10zł. Zakupić będzie można go bezpośrednio przed rozpoczęciem wydarzenia. Członkowie TPNiZN, mający uregulowane składki członkowskie, zwolnieni są z opłaty za uczestnictwo.

Z uwagi na poruszaną tematykę, do uczestnictwa w spacerach z serii „Kryminalne dzieje Namysłowa” zapraszamy osoby dorosłe. Niepełnoletni pasjonaci historii mogą brać udział w wydarzeniach za zgodą i w obecności rodziców.

 Osoby chcące dokonać płatności elektronicznie prosimy o wcześniejszy kontakt za pośrednictwem Facebooka lub poczty e-mail (towarzystwo.namyslow@onet.pl).

Zdjęcie podczas spaceru historycznego